kabel XLR 4 metry

SSQ XX4 - Kabel XLR-XLR 4 metrowy

kabel XLR 3 metry

SSQ XX3 - Kabel XLR-XLR 3 metrowy

Kabel XLR 5 metrów

SSQ XX5 - Kabel XLR-XLR 5 metrowy

SSQ XX4 - Kabel XLR-XLR 4 metrowy

SSQ XX4 to wyprodukowany w polsce 4 metrowy kabel XLR-XLR z dożywotnią gwarancją

Cena detaliczna brutto 69,00 zł
SKU
SS-1411

Polska marka SSQ jest znana z produkcji wysokiej jakości kabli audio oraz akcesoriów audio do użytku zarówno studyjnego, jak i komercyjnego. Każdy z kabli SSQ wykonany jest z należytą starannością i z najlepszych materiałów, a producent udziela na nie dożywotniej gwarancji.

Model XX jest przykładem kabla wyprodukowanego przez tę markę. Jego końcówki są zakończone 3-pinowym złączem XLR żeńskim i męskim z pozłacanymi bolcami. Dzięki wysokiej jakości wtykom i dokładnemu wykonaniu, kabel ten zapewnia najlepszy przesył dźwięku.

Kable zbalansowane, znane również jako kable symetryczne, składają się z trzech przewodów: dwóch sygnałowych (dodatniego i ujemnego) oraz trzeciego, który jest masą. Oba kanały sygnałowe przesyłają tę samą informację, ale jedno z nich jest przesyła sygnał odwrócony w przeciwfazie, co pozwala na skuteczne usunięcie szumów i zakłóceń.

Warto zauważyć, że kable zbalansowane są często wykorzystywane jako kable mikrofonowe w domu czy studiu lub kable do mikrofonów scenicznych, ponieważ zapewniają one czysty i zredukowany do minimum poziom szumów.


Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabla XLR?

Grubość kabla XLR / kabla mikrofonowego

Kabel i jego grubość są ważne w przypadku kabli XLR i mikrofonowych. Zbyt cienki kabel może być narażony na uszkodzenia mechaniczne, takie jak nadepnięcie, naciśnięcie czy nacięcie, natomiast zbyt gruby traci swoją giętkość i staje się trudny w użytkowaniu. Kabel polskiej firmy SSQ o grubości 6mm jest doskonałym kompromisem między trwałością a wygodą użytkowania.

Wtyki i jakość montażu w kablu mikrofonowym

Wtyki w kablu do mikrofonu powinny być wysokiej jakości i poddane rygorystycznym testom, tak jak to jest w przypadku wtyków stosowanych w kablach SSQ. Profesjonalny montaż wtyków i ich zabezpieczenie za pomocą termokurczliwej złączki na końcach kabla gwarantuje ich trwałość.

Zabezpieczenie przeciw zakłóceniom w kablu mikrofonowym

Ekran w kablu mikrofonowym jest niezwykle ważny, ponieważ chroni sygnał przed zakłóceniami. Kable o oblocie o gęstości krycia tylko 30% nie są polecane. W kablach SSQ oblot z pasemek miedzianych ma gęstość krycia minimum 90%, co jest porównywalne z kilkukrotnie droższą konkurencją.

Zastosowanie

Kabel XLR ma bardzo szerokie spectrum zastosowań. Może być używany jako:

- kabel mikrofonowy ( używany do mikrofonów scenicznych)

- kabel głośnikowy ( łączy głośniki z mikserem/ interfejsem)

- kabel łączący monitory studyjne i interfejs audio

- kabel do mikrofonów pojemnościowych ( przesyła zasilanie +48V dlatego możemy nim podłączyć mikrofon który potrzebuje zasilania phantom)


Polska jakość i dożywotnia gwarancja - to cechy, które wyróżniają kable produkowane przez polskiego producenta SSQ. Kabel SSQ cechuje się wysokimi parametrami technicznymi, a także ulepszeniami ułatwiającymi codzienne użytkowanie. W celu zwiększenia trwałości, kabel SSQ wyposażony jest w termokurczliwe złączki na końcach, które usztywniają kabel w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia.

Kabel mikrofonowy SSQ z żeńskim XLR wyposażony jest w metalowy zastrzask, co pozwala na stabilne połączenie z urządzeniem i zapobiega przypadkowemu wyrwaniu. Dodatkowo, każdy kabel SSQ jest wyposażony w niebieski rzep, który pomaga zachować porządek i ułatwia transport.

Wybierając kable SSQ, możesz mieć pewność, że otrzymujesz produkt wysokiej jakości wyprodukowany w Polsce z dożywotnią gwarancją.


Specyfikacja techniczna:

-Długość : 4 metry

-Złącza: 3 pinowy XLR męski- 3 pinowy XLR żeński

-Żyła 2 x 0,23mm²

-Średnica zewnętrzna kabla 6mm

-Złącza posiadają zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla

-Wtyki lutowane cyną bezołowiową z dodatkiem srebra

-Wysoka jakości miedzi OFC

-Miedziany ekran w oplocie krzyżowym

-Każdy z kabli posiada rzep mocujący co ułatwia późniejszy transport

Dożywotnia gwarancja


Więcej informacji
Kod EAN5907688758467
Kolor podstawowyCzarny
Długość kabla4 m
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:SSQ XX4 - Kabel XLR-XLR 4 metrowy